BESLENME TAVSİYELERİ

4.0 https://uyyar.com/!beslenme-tavsiyeleri

Emre AK

Emre AK

Servisi İndir
App Store ve Google Play'den uYYar uygulamasını indirerek bu servise kayıt olabilirsiniz
Beslenme Tavsiyeleri

İnsanların günlük yaşamlarını beslenmelerine dikkat ederek daha enerjik ve aktif geçirebileceklerini gösterebilmek adına beslenmeye dair yaşam kalitenizi arttıracak tavsiyeler.

Gönderim Planı:
● Ortalama haftada 1-219.12.2018 - 11:45

  • Yapılan birçok çalışmada omega 3’ün ruh halini iyileştirme ve depresyonu azaltma da etkili olduğu görülmüştür. Sağlıklı bireylerin günlük 1000 mg kadar omega 3 alması gerekmektedir. Haftada 2-3 gün balık yiyerek bu ihtiyacı karşılayabilir, eğer balık tüketemiyorsanız uzmana danışarak balık yağı hapı kullanabilirsiniz.

18.12.2018 - 11:45

  • Terleme Azaltan Besinler: Doğru miktarda karpuz tüketmek, vücudunuza ihtiyacı olan lifi ve suyu kazandırmak bakımından iyidir. Bu meyve, iyi bir su kaynağı olup kolay sindirilebildiğinden dehidrasyonu engelleyebilir. Karpuzdaki B vitamini, vücutta etkili olan metabolik işlevleri sürdürmek için de iyi bir maddedir.

17.12.2018 - 11:45

  • Beyne İyi Gelen Gıdalar: B6 vitamini beyin ve sinirler arasındaki iletişimi sağlayan nörotransmitterlerin oluşumu için gereklidir, Sağlıklı bir beyin gelişimi ve işlevi için önemlidir. Süt, peynir, somon, karides, tavuk, hindi,dana karaciğeri,esmer pirinç,mercimek,fasulye,ıspanak gibi gıdalarda B6 bolca bulunur.